początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych. - św. Augustyn

Oferta

dom Monaru Głównym celem terapii, która trwa 12 miesiecy, jest zdobywanie wiedzy i umiejętnoœci potrzebnych dla trzeŸwego życia. W tym celu w ośrodku prowadzone są grupy edukacyjne i terapeutyczne dotyczące wiedzy o uzależnieniu, metodach radzenia sobie z głodem alkoholowym/narkotykowym, grupa zapobiegania nawrotom choroby, trening zachowań konstruktywnych oraz trening asertywności.
Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym ośrodkiem w Lipiance oddalonym o ok 15 km, istnieje możliwość leczenia się uzależnionych par w niedalekiej odległości, z możliwością kontaktu.
Pacjenci przebywający w ośrodku objęci są całodobową opieką terapeutyczną, opieką lekarza rodzinnego, z możliwością skorzystania z leczenia specjalistycznego, konsultacji prawnych i administracyjnych, co bardzo ułatwia lokalizacja ośrodka w centrum miasta. Ośrodek posiada tez umowę z Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrołęce na świadczenia zdrowotne w zakresie:
  • ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych,
  • rehabilitacji leczniczej,
  • diagnostyki
oraz z laboratorium "ALAB" na przeprowadzanie badań laboratoryjnych m.in. w zakresie HIV, HCV, HBV

dom Monaru
Ważnym elementem terapii jest nauka spędzania czasu wolnego na trzeźwo. Organizowane są wyjazdy na obozy letnie i zimowe, biwaki, rajdy, spływy kajakowe, jak również codzienne zajęcia sportowo - integracyjne. Nasi pacjenci mają też możliwość korzystania z darmowych seansów filmowych dzięki sąsiedztwu i uprzejmości Ostrołęckiego Centrum Kultury. W ośrodku znajduje się również mini boisko do koszykówki, stół do gry w ping-ponga, piłkarzyki oraz nieźle wyposażona siłownia. Dla osób lubiących słowo pisane jest również bogato wyposażona biblioteka. Osoby chcące podnosić swoje wykształcenie mogą uczęszczać do szkół na terenie Ostrołęki.

Pacjenci, którzy zakończą program terapii, a będą chcieli pozostać na stałe o Ostrołęce, mają możliwość skorzystania z mieszkania readaptacyjnego, dofinansowanego ze środków pochodzących z dotacji Prezydenta Miasta Ostrołęki.
Zapraszamy do obejrzenia filmu o wychodzeniu z choroby w ośrodkach MONARu: